Zdjęcia z pierwszych lat działalności Szkoły cz.2

Od początku funkcjonowania dzisiejszej Szkoły Policji jej słuchacze aktywnie uczestniczyli nie tylko w szkoleniach, ale także w życiu miasta i regionu. Publikujemy drugą część zdjęć z lat `40 i `50 XX. wieku.

Oprócz nauki młodzi słuchacze uczestniczyli także aktywnie w życiu Słupska i regionu. Na kolejnych zdjęciach można zobaczyć ich podczas defilady w Ustce z okazji Dni Morza, czy podczas składania wieńca pod odsłanianym wówczas, pierwszym w Polsce, pomnikiem Powstania Warszawskiego.
W wolnym czasie słuchacze pomagali także w pracach rolnych. Mało kto wie, że w początkach swojego istnienia dzisiejsza Szkoła Policji posiadała także własną orkiestrę. Kilka zdjęć z tamtych czasów prezentujemy poniżej.

• Policjanci w płaszczach wojskowych stoją w kilku rzędach na apelu.
    Inauguracja pierwszego kursu szeregowych - 1945 rok.
  • Policjanci w płaszczach wojskowych stoją w kilku rzędach na apelu.
    Inauguracja pierwszego kursu szeregowych - 1945 rok.
  • Grupa kilku oficerów stoi na placu w płaszczach. Jest zima. Jeden trzyma w ręku proporzec.
    Apel połączony z wręczeniem proporca dla przodującej Kompanii V. Zima 1946/47.
  • Policjanci w płaszczach wojskowych. Jeden z nich w pierwszym szeregu, na lufie karabinu ma założony proporzec dla najlepszej Kompanii.
    Przodująca Kompania V z propoporcem dla słuchaczy osiągających najlepsze wyniki. Pierwszy z lewej: dowódca Kompanii V szer. Michalski. Zima 1946/47.
  • Policjanci w mundurach, w tle kaplica Zygmuntowska na Wawelu.
    Wycieczka słuchaczy na krakowski Wawel. Między 1945 a 1950 rokiem.
  • Dwaj słuchacze na przyczepie z traktorem układają worki ze zbożem.
    Słuchacze pomagają w pracach rolnych. Sierpień 1950 roku.
  • Kompania słuchaczy maszeruje czwórkami podczas defilady. Na ramionach mają karabiny.
    Defilada słuchaczy w usteckim porcie podczas obchodów Święta Morza. 29 czerwca 1945 roku.
  • Pięciu słuchaczy trzyma duży wieniec z napisem "Bohaterom Powstania Warszawskiego - ce wu em o Słupsk".
    Słuchacze z wieńcem podczas odsłonięcia pomnika Powstania Warszawskiego. 15 września 1946 roku.
  • Kilku biegaczy biegnie brukowaną ulicą.
    Słuchacze podczas biegu ulicznego. Rok 1947.
  • Biegacze biegną środkiem ulicy. Po obu stronach na chodnikach grupki kibiców.
    Słuchacze podczas biegu ulicznego. Ulica Kilińskiego, po prawej stronie budynki dzisiejszej Szkoły Policji. Rok 1947.
  • Policjanci w płaszczach wojskowych z instrumentami dętymi maszerują ulicą.
    Orkiestra dzisiejszej Szkoły Policji podczas defilady na placu Zwycięstwa w Słupsku z okazji wręczenia sztandaru jednostce. 12 października 1947 roku.
  • Na pierwszym planie maszeruje poczet sztandarowy z nowowręczonym sztandarem.
    Defilada na placu Zwycięstwa w Słupsku z okazji wręczenia sztandaru jednostce. 12 października 1947 roku.