Agresja i przemoc w relacjach społecznych w ujęciu prawnokarnym

Tak jak przemoc i agresja przybierają różne znaczenia, tak samo w naszym prawie jest duże zróżnicowanie odpowiedzialności karnej za stosowanie tych zachowań oraz określenie, co z nich wyczerpuje znamiona przestępstwa lub wykroczenia - o tych zagadnieniach pisze w swoim najnowszym artykule wykładowca słupskiej Szkoły Policji asp.szt. Mirosław Zarzecki.

Oprócz swojej codziennej pracy dydaktycznej wykładowcy słupkiej Szkoły Policji są także autorami wielu artykułów, które są omówieniem różnego rodzaju zagadnień związanych z policyjną słuzbą. Materiały te skierowane są do szerokiego kręgu czytelników. Korzystają z nich słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, policjanci jednostek terenowych, a także osoby cywilne, które w swojej pracy zjmują się zagadnieniami prawnymi.

Materiał omawiający odpowiedzialność karną za stosowanie przemocy i agresji zanjduję się poniżej - można go pobrać jako plik .PDF

pobierz plik .PDF