Energia ze Słońca - mniej CO2

W ramach działań które podejmowane są na rzecz racjonalnego wykorzystania „zielonej” energii, w słupskiej Szkole Policji z powodzeniem funkcjonują układy solarne wspomagające układy CO i CCW.

Wykorzystywanie „zielonej” energii do podgrzewu centralnej ciepłej wody (CCW) oraz do wspomagania centralnego ogrzewania (CO) sprzyja zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla, ponieważ zmniejsza się zapotrzebowanie na energię cieplną wytworzoną przy użyciu konwencjonalnych, mało ekologicznych paliw stałych. Na terenie Szkoły policji znajdują się dwa kompleksy solarów zamieniających energię promieni słonecznych na energię cieplną.

Uzyskiwanie energii cieplnej ze Słońca to tylko jeden ze sposobów na poprawę bilansu energetycznego. Zdecydowana większość budynków Szkoły Policji przeszła gruntowną termomodernizację. Najwięcej prac dotyczyło docieplania ścian zewnętrznych i stropodachów. Zwiększenie racjonalnej gospodarki energią polegało również na modernizacji oświetlenia elektrycznego i czujników sterujących oświetleniem w ciągach komunikacyjnych. Prace można było przeprowadzić dzięki dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.