Policyjna krew dla wszystkich - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Policyjna krew dla wszystkich

Grupa kilkudziesięciu młodych policjantów - słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego oddaje dziś krew w słupskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W okresie pandemii ten życiodajny płyn jest szczególnie cenny.

Wśród donatorów jest wiele osób, które robią to po raz pierwszy w życiu. Jest to dla nich wielkie przeżycie, ale zgodnie twierdzą, że robią to z potrzeby serca i zgodnie z policyjnym hasłem „Pomagamy i chronimy”.
To pierwsza taka zbiorowa akcja w tym roku. Od stycznia członkowie Klubu HDK PCK przy Szkole Policji a także pozostałe, niezrzeszone osoby, samodzielnie  odwiedzały stację krwiodawstwa, by honorowo oddać krew, a w przypadku ozdrowieńców - również osocze.

Łącznie, po badaniach lekarskich, zakwalifikowano do oddania 20 słuchaczy. Zebrano 9 litrów krwi. Dodatkowo policjanci oddający krew przekazali ponad 100 czekolad, które trafią do jednego z rodzinnych domów dziecka na terenie Słupska.