Strzeleckie doskonalenie strażników SPN

Strażnicy Słowińskiego Parku Narodowego doskonalili swoje umiejętności pod okiem instruktorów wyszkolenia strzeleckiego słupskiej Szkoły Policji. Ćwiczenia przeprowadzono zgodnie z warunkami reżimu sanitarnego.

Wspólne przedsięwzięcia realizowane przez policjantów i strażników odbywają się w ramach porozumienia o współpracy podpisanego kilkanaście lat temu przez Dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego i Komendanta Szkoły Policji w Słupsku. W ramach wspólnych przedsięwzięć organizowane były między innymi szkolenia z ratownictwa wodnego, taktyki interwencji, czy udzielania pierwszej pomocy.
Ostatnie z przeprowadzonych szkoleń dotyczyło treningu strzeleckiego grupy strażników SPN, którzy utrwalali już zdobyte umiejętności.