Praktyki wykladowców

Aby jak najlepiej przekazywać wiedzę młodym policjantom, wykładowcy słupskiej Szkoły Policji przebywają na kilkumiesięcznych praktykach w jednostkach terenowych policji. Bogata wiedza merytoryczna uzupełniana jest o najnowsze realia służby terenowej.

Wykładowcy słupskiej Szkoły Policji, to w większości policjanci z dużym stażem w jednostkach terenowych, którzy przekazują teraz swoją wiedzę funkcjonariuszom rozpoczynającym dopiero swoją policyjną karierę. Aby jak najlepiej przygotować młodych policjantów do służby, wykładowcy co pewien czas pełnią kilkumiesięczne służby w jednostkach terenowych. Pozwala to na systematyczne poznawanie aktualnych realiów służby prewencyjnej i jej specyfiki, która systematycznie zmienia się i ewoluuje.

Posiadając bogatą wiedzę i najnowsze doświadczenia z jednostki terenowej policyjni wykładowcy są w stanie przygotować kolejne kadry funkcjonariuszy. Praktyki w jednostkach terenowych są także korzystne dla policjantów z tak zwanej pierwszej linii. Wykładowcy bowiem, w ramach lokalnego doskonalenia zawodowego, prowadzić będą również szkolenia dla policjantów, a take wspierać ich w codziennej służbie na różnych stanowiskach.
W ostatnim czasie służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku rozpoczęło dwóch wykładowców: podinsp. Sylwia Roda z Zakładu Ogólnozawodowego oraz nadkom. Beata Jagielska z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego.