Medal dla wykładowcy Szkoły

Wykładowca słupskiej Szkoły Policji, który pełni służbę w ramach Misji Konsultacyjnej UE na Ukrainie został odznaczony medalem za wzorowe pełnienie obowiązków. Uroczystość odbyła się w biurze terenowym EUAM Ukraine w Mariupolu, w obwodzie donieckim.

European Union Advisory Mission Ukraine (EUAM Ukraine) jest misją cywilną powołaną Decyzją Rady Unii Europejskiej z dnia 22 lipca 2014 roku w ramach mechanizmu Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony Unii Europejskiej. Przedstawiciele Unii zostali zaproszeni na Ukrainę po wydarzeniach „Euromajdanu”, które miały miejsce w latach 2013-2014. Mandat misji przewiduje wsparcie reform cywilnego sektora bezpieczeństwa publicznego.

Biuro terenowe w Mariupolu, gdzie służbę pełni podinsp. Sebastian Majchrzak, podobnie jak trzy pozostałe placówki terenowe i centrala w Kijowie - to część stałego zaangażowania UE we wspieranie Ukrainy na jej drodze do reform.
Uroczystość wręczenia medali członkom misji miała na celu podkreślenie wzorowej służby i dużego zaangażowania w wykonywaniu zadań mandatowych przez funkcjonariuszy i pracowników biura terenowego w Mariupolu. Była to też okazja do podsumowania kilkumiesięcznej intensywnej pracy całego zespołu.