Pierwsze wiosenne akcenty

Kilka cieplejszych dni sprawiło, że na terenach zielonych Szkoły Policji pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty. Wśród roślin znajdują się między innymi okazy z berlińskiego Ogrodu Botanicznego.

Kilka słonecznych i ciepłych dni sprawiło, że na terenach zielonych zakwitły śnieżniki lśniące (łac. Chionodoxa lucilia). Kwiaty pokryły część trawników zmieniając ich kolor na nieieski. W naturze śnieżniki lśniące rosną w Azji Mniejszej oraz w górskich rejonach Turcji, Krety i Cypru.
Na terenie Szkoły Policji znajduje się wiele interesujących okazów roślin, wśród których znajdują się też pomniki przyrody. Jedną z ciekawostek są również kasztany zasadzone w latach `30 ubiegłego wieku. Sadzonki sprowadzono specjalnie z Ogrodu Botanicznego w Berlinie. Więcej o ciekawostkach przyrodniczych na terenie, który zajmuje Szkoła już wkrótce.