Teren Szkoły Policji w miniaturze

Zabudował już cały teren Szkoły Policji. Teraz pracuje nad ostatnimi budynkami, elewacjami i elementami małej architektury. Na placu apelowym są już pododdziały zwarte i wykładowcy idący na zajęcia. Teren głównej siedziby Szkoły Policji w Słupsku w skali 1 do 87 nabrał już realnych kształtów - całość konstruuje jeden z policyjnych wykładowców.

Wykładowca słupskiej Szkoły Policji kom. Igor Jeżyna w czasie wolnym od służby konstruuje kolejną dioramę, realizując w ten sposób swoje pasje artystyczne. Makieta liczy prawie 13 metrów kwadratowych powierzchni.
Wykonanie całej makiety wymaga zegarmistrzowskiej precyzji, a także wielkiej pomysłowości, na przykład odwzorowanie kałuż wody to nakładanie warstwami specjalnego przezroczystego żelu.
Makieta zawierać będzie nie tylko wszystkie budowle, ale również figurki policjantów, pojazdów i wyposażenia specjalnego przedstawiać będzie jeden dzień z działalności najstarszej policyjnej szkoły w kraju.