Na początku policyjnej drogi

Kolejna, kilkusetosobowa grupa młodych policjantów rozpoczęła zajęcia na szkoleniu zawodowym podstawowym. Wszystkie szkolenia prowadzone w słupskiej Szkole odbywają się w zgodzie z przepisami reżimu sanitarnego.

Policjanci w trakcie pobytu w słupskiej Szkole Policji zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do pełnienia służby na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji. Wśród 460 słuchaczy rozpoczynających szkolenie panie stanowią 30 procent składu kompanii. Na szkolenie do Słupska policjantów skierowały Komendy Wojewódzkie w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie, Olsztynie, Poznaniu Radomiu i Szczecinie.

Przed policjantami okres intensywnej nauki, nie tylko przepisów prawa, ale także taktyki interwencji, wybranych dziedzin sportów oraz strzelania. Każdy blok zajęć z danej dziedziny kończy się zaliczeniem bądź egzaminem, którego pozytywny wynik pozwala kontynuować naukę.
Na zakończenie całego szkolenia, w ostatnim dniu pobytu w Szkole, policjanci przystąpią do testu pisemnego, który jest jednocześnie końcowym egzaminem całego szkolenia.