Jubileusz policyjnej służby

Okolicznościowy medal z okazji jubileuszu 20-lecia służby otrzymał w gabinecie Komendanta Szkoły asp.szt. Wiesław Paliczek z Zakładu Interwencji Policyjnych. Gratulacje Jubilatowi złożyli także Zastępcy Komendanta.

Aspirant sztabowy Wiesław Paliczek służbę w Policji rozpoczął w lutym 2001 roku na stanowisku policjanta Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. W kolejnych latach pełnił służbę na różnych stanowiskach pionu prewencji. Odzwierciedleniem sumiennej służby i zaangażowania w zapewnienie bezpieczeństwa lokalnej społeczności było wyróżnienie w 2009 roku naszego Kolegi tytułem „Dzielnicowy roku” powiatu słupskiego. Ze Szkołą Policji w Słupsku związany jest od września 2016 roku.

W czasie swojej służby w Szkole Policji asp.szt. Wiesław Paliczek cały czas specjalizuje się w zagadnieniach taktyki i technik interwencji. Posiada uprawnienia instruktorskie w zakresie sportów walki, posiada także mistrzowski stopień w Jiu-Jitsu. Brał także aktywny udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu ważnych przedsięwzięć z zakresu doskonalenia zawodowego policjantów - finały Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku” oraz finały Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Oddziałów i Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji.

Z okazji jubileuszu asp.szt. Wiesław Paliczek otrzymał z rąk Komendanta Szkoły insp. Piotra Cekały okolicznościowy medal, a z rąk Zastępcy Komendanta insp. Doroty Przypolskiej - list gratulacyjny; życzenia złożyła Jubilatowi również Zastępca Komendanta nadkom. Alina Majchrzak.