Polskie Państwo Podziemne

Delegacja Szkoły Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Aresztu Śledczego wzięła udział w obchodach upamiętniających powstanie Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystość odbyła się pod pomnikiem znajdującym się przy ulicy Nowobramskiej, tuż przy kościele Mariackim.

Obchody rocznicy powstania Państwa Podziemnego zgromadziły pod pomnikiem mieszkańców Słupska, kombatantów, a także przedstawicieli różnych służb i formacji mających swoje siedziby na terenie miasta..
Po części religijnej, która obywała się w kościele Mariackim, delegacje przeszły pod pamiątkowy obelisk znajdujący się tuż przy świątyni. W dalszej części głos zabrał między innymi wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, który oprócz przemówienia wręczył medale kombatantom i osobom zasłużonym.

Uroczystości przy obelisku odbyły się dokładnie w rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Miało to miejsce 27 września 1939 roku w Warszawie; powstała wtedy Służba Zwycięstwu Polsce, przemianowana następnie na Polskie Państwo Podziemne - konspiracyjną organizację wojskową mającą walczyć z niemieckim i rosyjskim okupantem.

Szkołę Policji w Słupsku reprezentowała nadkom. Monika Nosko, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej - mł.bryg. Krzysztof Trocki, a Areszt Śledczy w Słupsku - mjr Grzegorz Kowalik.