Międzynarodowe rozmowy o współpracy

Zakres dalszej współpracy i tematyka wspólnych, planowanych warsztatów z udziałem słuchaczy obu szkół - to główny temat rozmów przedstawiciela Wyższej Szkoły Policji w Oranienburgu, który gościł z dwudniową wizytą roboczą w słupskiej Szkole Policji. Spotkanie poprzedza planowane na październik podpisanie umowy o dalszej współpracy obu szkół.

W trakcie rozmów Polizeihauptkommissar Andreas Spatt przedstawił propozycje wspólnych polsko-niemieckich warsztatów, które realizowane byłyby zarówno w Słupsku jak i Oranienburgu z udziałem kadry obu jednostek. Podobne propozycje przedstawili podczas rozmów przedstawiciele słupskiej Szkoły. W trakcie spotkania omówiono możliwości realizacji poszczególnych zagadnień i nakreślono wstępny scenariusz ich realizacji.

Polsko-niemieckie spotkanie poprzedza planowane na połowę października parafowanie porozumienia o dalszej współpracy między szkołami w Oranienburgu i Słupsku. Wymierne efekty - trwającej od 1995 roku współpracy - to wymiany słuchaczy i wykładowców obu szkół. Innym z przykładów jest prowadzenie polsko-niemieckich warsztatów dla policjantów pełniących służbę w międzynarodowych patrolach po obu stronach granicy.