"Masz prawo do skutecznej ochrony przyrody"

Wykładowcy słupskiej Szkoły Policji uczestniczyli w Warszawie, w międzynarodowej konferencji podsumowującej realizowany przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska projekt LIFE15 „Masz prawo do skutecznej ochrony przyrody”.

Przez pięć lat trwania projektu przedstawiciele słupskiej Szkoły uczestniczyli cyklicznie - w roli wykładowców - podczas szkoleń organizowanych dla sędziów sądów powszechnych z północnej Polski. Głównym celem przedsięwzięcia było budowanie świadomości i zwiększanie wiedzy organów zaangażowanych w prawne aspekty ochrony przyrody.

- Bardzo się cieszę, że w ciągu kilku lat udało się zrealizować tak ambitny i wymagający projekt. Instytucje odpowiedzialne za ochronę środowiska, obok wykonywania codziennych zadań administracyjnych, niestrudzenie działają także na polu edukacji, promocji dobrych praktyk, wykorzystując do tego celu najrozmaitsze narzędzia - powiedziała Małgorzata Golińska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Główna Konserwator Przyrody.

Centralnym punktem wydarzenia było wręczenie dyplomów przedstawicielom wszystkich podmiotów, dzięki którym projekt LIFE udało się z powodzeniem zrealizować. Podziękowania dla Szkoły Policji w Słupsku odebrali uczestniczący w uroczystości wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej: kom. Tomasz Jędrzejczyk i asp.szt. Łukasz Chłopicki.