O wypadku na fakultetach

Nie tylko w teorii, ale również w praktyce poznają funkcjonowanie „drogówki” nowi policjanci kształcący się w słupskiej Szkole Policji. W ramach popołudniowych fakultetów mogą w praktyce zapoznać się ze specyfiką działań podczas zdarzeń drogowych.

Cykliczne zajęcia fakultatywne mają wzbogacać i pogłębiać wiedzę oraz umiejętności zdobyte w trakcie szkolenia zawodowego podstawowego. W trakcie fakultetów, wykładowcy specjalizujący się w zagadnieniach ruchu drogowego, omawiają problematykę przyczyn wypadków drogowych, w tym przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących. Młodzi policjanci dowiadują się również jak znaczący wpływ na bezpieczeństwo i porządek na drodze mają funkcjonariusze podczas codziennej służby.

W trakcie ostatnich zajęć wykładowcy zwrócili również uwagę słuchaczy na używanie odpowiedniego nazewnictwa poszczególnych elementów nadwozia, podwozia i ramy. Mowa była również o tym, jak prwidłowo zabezpieczyć i ocenić miejsce zdarzenia, a także interpretowć zachowanie kierującego, czyli w jaki sposób przyczynił się on do zdatrenia drogowego i czy jego czyn stanowi  wykroczenie w ruchu drogowym. Każdy policjant zapoznał się również z działaniem mierników wykrywających alkohol w wydychanym powietrzu.