Aktualności

Poranny apel słuchaczy

Data publikacji 17.03.2022

Codziennie, po godzinie 7 rano, na głównym placu słupskiej Szkoły Policji odbywa się poranny apel wszystkich słuchaczy, połączony z przeglądem mundurowym i przekazaniem najważniejszych informacji.

Taka forma apelu daje możliwość jednoczesnego przekazania istotnych informacji wszystkim słuchaczom. Apel na głównym placu Szkoły jest także rozwinięciem elementów musztry, które musi przyswoić sobie każdy słuchacz. W sytuacji, gdy przeważająca większość młodych policjantów nie ma za sobą służby wojskowej, przegląd mundurowy i wykonywanie komend w szykach daje dodatkową możliwość przetrenowania wybranych elementów musztry i sprawdzenia znajomości regulaminu mundurowego.

Ogólnoszkolny poranny apel jest także nawiązaniem do tradycji przedwojennej formacji policyjnej, a w szczególności do tradycji Szkoły Policji Państwowej w Mostach Wielkich niedaleko Lwowa. Tradycję tę kontynuuje teraz słupska Szkoła Policji, która w różnych formach organizacyjnych funkcjonuje od czerwca 1945 roku.

Powrót na górę strony