Aktualności

Pierwsze służby w terenie

Data publikacji 05.04.2022

Pierwsze interwencje w terenie mają już za sobą młodzi policjanci ze słupskiej Szkoły Policji, którzy po raz pierwszy wychodzą do służby w terenie. Praktyki pod koniec szkolenia zawodowego podstawowego to także dobry sprawdzian nabytej policyjnej wiedzy i umiejętności. Słuchaczy Szkoły Policji można spotkać teraz na ulicach Koszalina.

Praktyki młodych policjantów odbywają się pod koniec szkolenia zawodowego podstawowego, które przejść musi obowiązkowo każdy policjant rozpoczynający służbę. Słuchacze dysponują już wtedy niezbędną wiedzą teoretyczną i umiejętnościami, które można zweryfikować podczas normalnej służby. Zajęcia praktyczne to pełnienie służby głównie w patrolach pieszych. Dowódcą każdego z takich patroli jest policjant z jednostki terenowej, który zna specyfikę terenu i w odpowiedni sposób potrafi ukierunkować działania młodych funkcjonariuszy.

Głównym zadaniem patroli jest reagowanie na wykroczenia najbardziej uciążliwe dla mieszkańców, takich jak na przykład spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, zakłócanie porządku publicznego, nieprawidłowe parkowanie czy żebractwo i próby wyłudzeń.
Dzięki wspólnym patrolom ze słuchaczami Komisariaty Policji mogą wysłać w teren więcej patroli, widok większej liczby policjantów jest także pozytywnie odbierany przez mieszkańców. Zawód policjanta to zawód specyficzny; teoria jest ważna, ale dopiero praktyka w terenie daje słuchaczom możliwość nauki czynności, które będą podejmować na co dzień, po powrocie do swojej jednostki macierzystej.

Powrót na górę strony