Aktualności

Policyjne warsztaty na Litwie

Data publikacji 12.04.2022

Z kolejną, kilkudniową zagraniczną wizytą, tym razem w Szkole Policji Litwy, goszczą wykładowcy i słuchacze słupskiej Szkoły Policji. To kontynuacja trójstronnego programu szkoleniowego w ramach Europejskiego Projektu Erasmus+.

W programie wizyty przewidziane są między innymi zajęcia sportowe, symulacje interwencji domowych oraz zajęcia na strzelnicy. Istotą projektu jest stworzenie i przeprowadzenie szkolenia pod hasłem „Opracowanie koncepcji międzynarodowego szkolenia słuchaczy poprzez kooperatywne uczenie się”, które zawiera elementy z zakresu szkolenia strzeleckiego, taktyki interwencji i ruchu drogowego.

Szkoła Policji w Słupsku od października 2019 roku jest partnerem projektu Erasmus+ zgodnie z umową grantową nr 2019-1-LT01-KA202-060725, którego stroną wiodącą jest Szkoła Policji na Litwie, a uczestnikiem również Akademia Policyjna w Zagrzebiu.
Więcej informacji na temat pobytu polskich policjantów na Litwie opublikujemy na początku przyszłego tygodnia, po powrocie delegacji do kraju.

Powrót na górę strony