Historia Szkoły na starych fotografiach

Data publikacji 18.04.2022

Kolejne pamiątkowe zdjęcia słuchaczy z naszego szkolnego archiwum ukazują codzienne życie Szkoły a także najbardziej znane miejsca w Słupsku. Dziś publikujemy kilka kolejnych, nieznanych wcześniej fotografii.

W latach `40. XX. wieku, czyli na początku funkcjonowania dzisiejszej Szkoły Policji praktycznie wszyscy słuchacze przyjeżdżali do Słupska koleją. Na jednym ze zdjęć grupa słuchaczy zrobiła sobie zdjęcie na tle budynku dworca i tramwaju, który w tym miejscu miał przystanek końcowy. Ciekawostką jest fakt, że na fotografii po lewej stronie widać zburzony fragment budynku dworcowego.

Kolejna grupa słuchaczy wykonała sobie pamiątkowe zdjęcie na szczycie wieży głównego budynku dydaktycznego. Po prawej stronie widać istniejący do dziś budynek, w którym aktualnie urzęduje Zastępca Komendanta Szkoły.

W przerwie między zajęciami kolejna grupa słuchaczy wykonała sobie zdjęcie na tle budynku Komendanta Szkoły.

Kolejne ze zdjęć przedstawia akademik „D” a w tle główny budynek dydaktyczny.

Bogaty drzewostan i żywopłoty znajdowały się przy głównej ulicy Szkoły. Po lewej stronie, ukryty za drzewami znajduje się budynek, w którym dziś mieści się między innymi Wydział Teleinformatyki. Maszerujący pododdział to reprezentacja milicjantów węgierskich, która przyjechała do Słupska na mecz z polskimi milicjantami, który rozegrano na stadionie przy ulicy Madalińskiego.

Na tej samej fotografii widoczne są, nieistniejące już dzisiaj, ozdobne portale z umieszczonymi tablicami informacyjnymi.