Aktualności

Turniejowy sprawdzian

Data publikacji 27.04.2022

Słuchacze, którzy wkrótce ukończą szkolenie zawodowe podstawowe rywalizowali w XVIII. edycji Turnieju Wiedzy Prawno-Kryminalistycznej. To swoiste repetytorium przez zbliżającym się egzaminem końcowym.

Celem turniejów, oprócz rywalizacji, jest sprawdzenie wiedzy nabytej na zajęciach przez cały okres szkolenia zawodowego podstawowego. Rywalizacja jest też swoistym sprawdzianem przygotowania na egzamin w ostatnim dniu szkolenia zawodowego podstawowego.
Wśród turniejowych pytań znalazły się między innymi zagadnienia dotyczące: elementów wstępu do prawoznawstwa, części szczególnej prawa materialnego i prawa wykroczeń, przesłuchania świadka, zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz przeszukania pomieszczeń, osób i rzeczy.

W pierwszym etapie słuchacze rozwiązywali test składający się z 25 pytań o różnej skali trudności. Osoby z najlepszymi wynikami przeszły do drugiego etapu, w którym należało rozwiązać dwa zadania. Pierwsze z nich dotyczyło kwalifikacji prawnej w oparciu o przestępstwa z kodeksu karnego oraz wykroczeń z kodeksu wykroczeń. Drugie zadanie dotyczyło dokonania oceny poprawności sporządzanej dokumentacji (wskazanie błędów i uchybień). Lista zwycięzców turnieju przedstawia się następująco:

  • 1. miejsce: post. Natalia Gniadkowska, KPP Środa Wielkopolska
  • 2. miejsce: post. Mateusz Grzejszczyk, KPP Myślibórz
  • 3. miejsce: post. Piotr Niziołek, KPP Środa Śląska
Powrót na górę strony