Commanders Cup

Data publikacji 28.04.2022

Nie tylko szkoleniowy, ale również sportowy wymiar posiada współpraca pomiędzy policjantami ze Szkoły Policji w Słupsku i marynarzami U.S.Navy z amerykańskiej bazy NSF w Redzikowie. W serii rozgrywanych cyklicznie pojedynków mundurowi zmierzyli się z amerykańskimi marynarzami w piłce nożnej.

W rozgrywkach udział wzięły reprezentacje marynarzy U.S.Navy z Bazy Wsparcia w Redzikowie, żołnierzy Batalionu Ochrony Bazy oraz Szkoły Policji. Mecze rozegrane zostały w obiektach sportowych w Redzikowie. Po zaciętej rywalizacji w tej edycji rozgrywek zwyciężyli żołnierze Batalionu Ochrony Bazy, którzy zdobyli tym samym Puchar Przechodni Dowódcy Amerykańskiej Bazy Wsparcia Marynarki Wojennej USA w Redzikowie.

Policyjna drużyna wystąpiła w składzie: Daniel Krenc (kapitan), Mirosław Zarzecki (bramkarz), Wojciech Gołaszewski, Roman Jagielski, Paweł Kowieski, Piotr Krzeszowski, Michał Nejman, Paweł Szula, Bartłomiej Świtka i Piotr Wąsik.

W ramach rozgrywek Commanders Cup policjanci, żołnierze i marynarze spotykają się cyklicznie na rywalizacji w różnych konkurencjach, które przygotowywane są przez poszczególne formacje. W ramach poprzednich rozgrywek odbyły się już między innymi zmagania w amerykańskie dwa ognie, unihokej i piłkę nożną. Sportowe rozgrywki są uzupełnieniem współpracy szkoleniowej i służą też integracji międzynarodowej jej uczestników.