Chorwacko-litewsko-polskie ćwiczenia

Data publikacji 06.05.2022

Wykładowcy i słuchacze słupskiej Szkoły Policji zakończyli kilkudniową wizytę szkoleniową w Chorwacji. To kolejna część trójstronnego programu szkoleniowego w ramach Europejskiego Projektu Erasmus+, którego liderem jest Szkoła Policji Litwy.

W programie wizyty znalazły się między innymi zajęcia sportowe i symulacje interwencji z zakresu ruchu drogowego. Istotą projektu jest stworzenie i przeprowadzenie szkolenia pod hasłem „Opracowanie koncepcji międzynarodowego szkolenia słuchaczy poprzez kooperatywne uczenie się”, które zawiera elementy z zakresu szkolenia strzeleckiego, taktyki interwencji i ruchu drogowego.
Uczestnicy wizyty szkoleniowej, policjanci z Litwy, Chorwacji i Polski, omawiali podobieństwa i zakresie uprawnień policjantów ruchu drogowego a także taktyk podejmowanych interwencji na drodze w poszczególnych krajach.

Szkoła Policji w Słupsku od października 2019 roku jest partnerem projektu Erasmus+ zgodnie z umową grantową nr 2019-1-LT01-KA202-060725, którego stroną wiodącą jest Szkoła Policji na Litwie, a uczestnikiem również Akademia Policyjna w Zagrzebiu.
Wizyta policjantów litewskich i chorwackich w słupskiej Szkole Policji odbędzie się w przyszłym tygodniu.