Przedszkolaki w radiowozie

Data publikacji 10.05.2022

Co robi policjant i jakie posiada przy sobie wyposażenie – takie miedzy innymi pytania zadawały przedszkolaki z jednego ze słupskich przedszkoli, do którego zawitali dziś przedstawiciele Szkoły Policji.

Z policyjną służbą mogły dziś zapoznać się przedszkolaki ze słupskiego przedszkola nr 8 „Zamek skarbów”. Wszystkie dzieci mogły zasiąść w radiowozie, włączyć sygnały dźwiękowe a także wydawać polecenia przez megafon zainstalowany w radiowozie. Starszaki bawiły się również kajdankami i policyjną tonfą.

Na pytania dotyczące bezpieczeństwa zadawane przez mł.asp. Monikę Sadurską dzieciaki odpowiadały bez wahania i co najważniejsze w sposób prawidłowy. Mowa była między innymi o tym, w których miejscach przechodzimy przez jezdnię, co oznacza światło czerwone i w jaki sposób dzieci powinny podróżować samochodem.