Licealiści zainteresowani Policją

Data publikacji 11.05.2022

Służba w pododdziałach zwartych, zagadnienia kryminalistyczne, badanie trzeźwości oraz Prawa Człowieka – to niektóre z tematów, które wykładowcy Szkoły Policji poruszali podczas obozu szkoleniowego uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Liceum Straży Granicznej i Straży Pożarnej w Słupsku.

Licealiści klas mundurowych, którzy chcą związać swoją przyszłość zawodową między innymi z formacją policyjną, mogli zapoznać się z kilkoma wybranymi aspektami policyjnej służby. Wykładowcy Szkoły Policji omówili między innymi zabezpieczenie śladów kryminalistycznych na miejscu zdarzenia oraz pobieranie odcisków linii papilarnych. Zainteresowanie uczniów wzbudziły również alkogoogle - okulary symulujące widzenie osób, które znajdują się w różnym stanie upojenia alkoholowego. Wykładowcy omówili również sposoby kontroli trzeźwości uczestników ruchu drogowego.

Największe emocje wzbudziła jednak musztra pododdziałów zwartych, w trakcie której licealiści podejmowali interwencję w związku z naruszeniem porządku. Całość zajęć praktycznych poprzedził krótki wykład na temat funkcjonowania Policji oraz zasad etyki i praw człowieka. Młodzież zadawała wiele pytań, które zrodziły się na podstawie obserwacji codziennej policyjnej służby. Połączenie teorii z praktyką zdecydowanie urozmaiciło szkolenie a także przybliżyło realia codzienne policyjnej służby.