Aktualności

Policjanci w "Mechaniku"

Data publikacji 13.05.2022

Wykładowcy Szkoły Policji wzięli udział w "Pikniku z Mechanikiem", który w piątek odbył się w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku. Na szkolnym stoisku młodzież mogła zapoznać się z wieloma urządzeniami wykorzystywanymi w codziennej policyjnej służbie.

Podczas spotkania swoje stoiska prezentowały firmy i instytucje, które na co dzień współpracją ze słupskim Mechanikiem w zakresie merytoryczngo wsparcia klas profilowanych, w tym między innymi profili: policyjnego, strażackiego, wojskowego, morskiego i lotniczego.
Wykładowcy Szkoły Policji na swoim stoisku zaprezentowali między innymi sprzęt wykorzystywany przez policjantów ruchu drogowego, w tym urządzenie do przesiewowego badania stanu trzeźwości.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjnie narko- i alkogoogle, które pokazują, w jaki sposób widzi otaczającą rzeczywistość osoba po spożyciu alkoholu lub wybranych środków odurzających. Chętni mogli również założyć wyposażenie policjanta pododdziału zwartego i sprawdzić swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Przy stoisku kryminalistycznym odciski linii papilarnych pobierali uczniowie z jednej z klas "Mechanika" o profilu policyjnym.

Powrót na górę strony