Aktualności

Słuchacze w Izbie Wytrzeźwień

Data publikacji 19.05.2022

Po przerwie związanej z pandemią wykładowcy słupskiej Szkoły Policji ponownie odwiedzają ze słuchaczami różnego rodzaju instytucje, których działalność związana jest z codzienną policyjną służbą, w tym między innymi Izbę Wytrzeźwień. Wszytko po to, aby wzbogacić przekazywaną podczas zajęć wiedzę.

W ramach popołudniowych zajęć fakultatywnych wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego odwiedzili wraz z młodymi policjantami Izbę Wytrzeźwień prowadzoną prze Ośrodek Pomocy Osobom Nietrzeźwym i Bezdomnym ``Monar``.  Placówka prowadzi między innymi opiekę nad osobami nietrzeźwymi, które zgłaszają się same lub są dowożone przez różne służby.

Słuchacze mieli możliwość zapoznania się z zasadami funkcjonowania placówki, a przede wszystkim zasadami przyjęcia osób w celu wytrzeźwienia. Oprowadzający policjantów kierownik zmiany omówił między innymi podstawy prawne oraz dokumentacje wymaganą podczas przyjęcia osób w celu wytrzeźwienia.

Dzięki takim fakultatywnym zajęciom, słuchacze - już po rozpoczęciu służby - będą mogli w profesjonalny sposób zająć się osobą dowożoną do placówki w celu wytrzeźwienia oraz w odpowiedni sposób wypełnić niezbędną dokumentację z tym związaną.

Powrót na górę strony