Policyjne rozmowy w usteckiej "Jedynce"

Data publikacji 25.05.2022

Jak wygląda służba policjanta, co trzeba zrobić, aby założyć policyjny mundur – na te i podobne pytania odpowiadali przedstawiciele Szkoły Policji w Słupsku podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. kpt. Leonida Teligi w Ustce.

Spotkania z uczniami kilku klas poświęcone były policyjnej służbie. W trakcie spotkań uczniowie pytali między innymi o to jak tracić do Policji i jakie trzeba spełnić wymagania by założyć policyjny mundur i pełnić służbę.
Przedstawiciele Szkoły Policji opowiadali także o tym, jak wygląda pierwsze i najważniejsze szkolenie, które tuż po wstąpieniu do służby przechodzi obowiązkowo każdy policjant.

W takcie spotkania mł.asp. Monika Sadurska mówiła także o zagrożeniach, jakie czyhają na młodych ludzi, w tym zagrożeniach związanych z różnego rodzaju używkami i uzależnieniem od Internetu. O tym jak wygląda kreowanie wizerunku Policji w mediach opowiadał Rzecznik Prasowy Komendanta Szkoły Policji Piotr Kozłowski.