Mundurowi licealiści podpatrują szkolenie policjantów

Data publikacji 26.05.2022

Uczniowie z klas policyjnych Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku gościli z wizytą w Szkole Policji. To pierwsza po pandemii wizyta uczniów tej szkoły, którzy przed zakończeniem roku szkolnego cyklicznie odwiedzali mury naszej Szkoły.

Uczniowie klas o profilu policyjnym mogli zobaczyć jak wygląda codzienne szkolenia policjantów na kursie zawodowym podstawowym, który przechodzi każdy funkcjonariusz po rozpoczęciu służby. Młodzi ludzie odwiedzili między innymi strzelnicę pneumatyczną oraz wybrane obiekty dydaktyczne.

Podczas nauki w klasie szkoły średniej o profilu policyjnym uczniowie zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu prawa jak i szeroko rozumianej prewencji. Zajęcia mają również pokazać uczniom jakie maja prawa, ale też i obowiązki wobec państwa. Uczęszczanie do klasy policyjnej daje niewielkie przywileje w późniejszym procesie doboru do Policji.

Za ukończenie liceum ogólnokształcącego lub technikum w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania, w procesie doborowym kandydat do policji otrzymuje dwa dodatkowe punkty.

Uczniowie klas policyjnych Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, na mocy podpisanego porozumienia, systematycznie goszczą w słupskiej Szkole Policji poznając wybrane zagadnienia związane z policyjną służbą a także kształceniem młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę w policyjnej formacji. Opiekunem uczniów klas policyjnych tej szkoły jest emerytowany wykładowca Szkoły Policji podinsp. w st. spocz. Arkadiusz Herman.