Aktualności

Ogólnopolska akcja "Czysta rzeka"

Data publikacji 27.05.2022

Wolontariusze, słuchacze Szkoły Policji po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej, ekologicznej „Operacji czysta rzeka” - w ten sposób włączyliśmy się w słupskie działania, których celem było oczyszczanie brzegów pomorskich rzek. Piątkowe działania (27.05) policjantów Szkoły były pierwszymi w mieście, ponieważ większość działań obędzie się w sobotę, 28 maja.

Projekt „Operacja Czysta Rzeka” polega na zbiórce odpadów przez wolontariuszy z koryt rzek, ich brzegów oraz terenów zielonych i rekreacyjnych. W Słupsku działania mieszkańców koordynował Słupski Ośrodek Kultury. Działania mają zwrócić uwagę na wszechstronny problem zaśmiecania terenów wysokich walorach przyrodniczych, kulturowych i historycznych.
W działaniach corocznie bierze udział wielu wolontariuszy - mieszkańców Słupska, a także przedstawiciele wielu organizacji oraz pracownicy instytucji, których siedziby znajdują się nad brzegami rzek.

Słuchacze Szkoły Policji w ramach działań oczyścili brzeg rzeki Słupia wzdłuż ścianki Larsena od mostu przy ulicy Kilińskiego do mostu przy ulicy Kościuszki. Ponieważ na tym odcinku nie znaleziono praktycznie żadnych śmieci, po raz pierwszy słuchacze zajęli się przeciwległym brzegiem rzeki wzdłuż Szkoły Policji, ale od strony miasta.

Powrót na górę strony