Słuchacze w policyjnym „dołku”

image Dzięki uprzejmości Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku słuchacze kursu podstawowego maja możliwość poznania funkcjonowania poszczególnych komórek w jednostce terenowej Policji. Jest to dobry i sprawdzony sposób na łączenie teorii z praktyką. Dziś słuchacze naocznie mogli przekonać się, na czym polega praca w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych (PdOZ).

Spotkania, które odbywają się cyklicznie, są doskonałą formą praktycznego przedstawienia tajników pracy policyjnej. Młodzi policjanci mogą w warunkach rzeczywistych obserwować czynności, jakie wykonują profosi, oraz zwiedzać wszystkie pomieszczenia i poznawać ich przeznaczenie. Mają również możliwość zadawania pytań swoim starszym kolegom, którzy są zawsze chętni podzielić się swoją wiedzą wynikającą nie tylko ze znajomości z przepisów, ale i doświadczenia zawodowego. Dowiadują się tu o całej procedurze postępowania od momentu zatrzymania osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa aż do chwili umieszczenia w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Słuchacze dowiadują się także, że sposób postępowania w przypadku doprowadzenia osoby do wytrzeźwienia jest odmienny. Te żywe lekcje na trwałe wpisują się w kalendarz szkoleń, wzbogacając proces dydaktyczny realizowany w Szkole. Opiekunem słuchaczy podczas dzisiejszej wizyty w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku był wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego nadkom. Jarosław Konewko.

(12.08.2013)