Mundurowa spartakiada

image W kolejnej spartakiadzie o tytuł najlepszych sportowców rywalizują ze sobą przedstawiciele służb mundurowych garnizonu słupskiego. Od września do maja mundurowi rywalizują ze sobą, między innymi w pływaniu, tenisie stołowym, piłce nożnej i siatkówce.

Zawody rozgrywane są w Słupsku od 20 lat, uczestniczą w nich ekipy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki, Państwowej Straży Pożarnej ze Słupska, Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, 7 Brygady Obrony Wybrzeża oraz Szkoły Policji. To właśnie w Szkole Policji 20 lat temu wykładowcy zaproponowali taką właśnie formę integracji służb mundurowych.

Dziś rozpoczęły się pojedynki koszykarskie. Drużyny miały do rozegrania mecze składające się z dwóch części po 10 minut każda. Emocji i zaciętości nie brakowało nikomu. Pierwszą serię pojedynków rozegrano dzisiaj. Kolejne mecze odbędą się w ten czwartek i będzie to jednocześnie zakończenie całej konkurencji. Wyniki dzisiejszych pojedynków przedstawiają się następująco:

PSP vs. CSMW    23:33
            7 BOW vs. SP    13:21
            PSP vs. KMP    44:48
            SP vs. CSMW    28:17
            KMP vs. 7 BOW    32:22

Uczestnicy spartakiady podkreślają, że podczas takiej sportowej rywalizacji nawiązuje się wiele znajomości i przyjaźni pomiędzy funkcjonariuszami różnych służb. Gospodarzem trwającej aktualnie XX. edycji rozgrywek jest słupska Szkoła Policji. Zakończenie wszystkich zmagań i ogłoszenie zwycięzców XX Spartakiady zaplanowano na początek czerwca, natomiast trwająca właśnie konkurencja pojedynków koszykarskich zakończy się w ten czwartek, 17 lutego.

imageimage

(15.2.2011)