Policyjny Popielec

image Po raz pierwszy w historii Szkoły Policji w Słupsku w Środę Popielcową odprawiono nabożeństwo w Oratorium Ekumenicznym. Mszę św. odprawił Kapelan Szkoły ks. por. Bolesław Leszczyński. Wśród policyjnych szkół to jedyne w Polsce takie oratorium. Udział w nabożeństwie wzięła grupa słuchaczy kursu podstawowego a także policjanci przebywający na kursach specjalistycznych. W trakcie mszy miało także miejsce symboliczne posypanie głów popiołem.

Sala oratorium pod wezwaniem św. Michała Archanioła - patrona Policji, znajduje się na parterze budynku, w którym mieści się Klub Słuchacza. Działalność oratorium zainaugurowano nieco ponad rok temu. Oratorium ma charakter ekumeniczny, w spotkaniach i modlitwach mogą uczestniczyć przedstawiciele różnych wyznań i religii. Pomieszczenie jest dostępne dla słuchaczy, kadry i pracowników szkoły. W założeniu jest miejscem refleksji i spotkań. W oratorium organizowane są między innymi kursy przedmałżeńskie dla młodych policjantów.

(9.3.2011)