Policja po polsku i po niemiecku

image Grupa słuchaczy z Wyższej Zawodowej Szkoły Policji landu Brandenburgia w Oranienburgu uczestniczyła w obchodach 15-lecia partnerskiej współpracy policyjnych szkół w Słupsku i Oranienburgu. W czasie kilkudniowego pobytu policjanci spotkali się ze swoimi polskimi kolegami a także poznali strukturę i specyfikę pracy polskiej Policji.

Niemieccy policjanci przez tydzień gości w najstarszej polskiej Szkole Policji w trakcie pobytu uczestniczyli w zajęciach z polskimi wykładowcami a także poznawali pracę policjantów w jednostkach terenowych, między innymi w Gdańsku, gdzie przyglądali się pracom policjantom z sekcji ruchu drogowego.

Policjanci, którzy przyjechali do Słupska to funkcjonariusze ze stażem w brandenburskiej Policji, w tej chwili są uczestnikami kursu oficerskiego. Oprócz nauki i doświadczeń zawodowych niemieccy goście poznawali także uroki ziemi słupskiej oraz zwiedzali zabytki trójmiasta.

Na zakończenie wizyty niemieccy policjanci uczestniczyli w jubileuszowym seminarium poświęconym 15-leciu współpracy między Szkołami Policji w Słupsku i Oranienburgu.

(28.9.2010)