Roczne podsumowanie krwiodawców

Kilkaset litrów krwi oddali w ubiegłym roku policyjni krwiodawcy ze Szkoły Policji w Słupsku. Tegoroczne działania rozpoczęły się już w styczniu, w tej chwili natomiast członkowie Klubu HDK PCK włączają się aktywnie w ogólnopolską akcję.

W podsumowaniu działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Szkole Policji w Słupsku warto zwrócić uwagę na systematyczne propagowanie idei honorowego krwiodawstwa wśród słuchaczy i kadry szkoły. Działania te bezpośrednio przełożyły się na uzyskane wyniki poboru krwi. W zorganizowanych, ubiegłorocznych akcjach udział wzięły 854 osoby. Łącznie zebraliśmy 384 litry krwi.

Policyjni krwiodawcy oprócz organizowania akcji honorowego oddawania krwi włączają się w działalność charytatywną szkoły. W 2016 roku przeprowadziliśmy kolejną edycję akcji „Świąteczna paczka”. Po przeprowadzonej zbiórce żywności, dla 40 rodzin z Gminy Smołdzino i Ustka przygotowano paczki żywnościowe. Akcję tę wydatnie wsparł też Bank Żywności w Słupsku

Warto również wspomnieć, że Klub HDK PCK przy Szkole Policji w Słupsku obchodził 30-lecie powstania. Z tej okazji wielu członków klubu zostało wyróżnionych odznaczeniami i wyróżnieniami, w tym najwyższym odznaczeniem w PCK „Kryształowym Sercem” uhonorowany został Piotr Gołębiowski.
Klub wsparł też Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i przekazał dwie jubileuszowe koszulki HDK. Jedna z nich na aukcji internetowej uzyskała kwotę prawie potrójnej wartości jej zakupu.

W tej chwili policyjni krwiodawcy uczestniczą w ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą” pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji”, która jest prowadzona w marcu. Kolejne zamierzenia planowane w tym roku to:

• pogadanki na temat honorowego krwiodawstwa dla słuchaczy,
  • indywidualne oddawania krwi dla słuchaczy i kadry szkoły,
  • organizowanie zbiorowych akcji oddawania krwi dla słuchaczy i kadry szkoły,
  • organizowanie dwóch rajdów rowerowych,
  • podjęcie działań zmierzających do pozyskania sponsorów działalności klubu,
  • pozyskanie nowych członków Klubu HDK PCK przy Szkole Policji w Słupsku,
  • organizacja kolejnych edycji akcji „Świąteczna paczka”.

Poniżej, w galerii zdjęć prezentujemy wybrane odznaczenia, dyplomy i puchary otrzymane przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Szkole Policji w Słupsku. Część z tych przedmiotów prezentowana jest na wystawie czasowej w Sali Tradycji i Historii Szkoły, kolejne wystawione są w jednej z gablot na I. piętrze głównego budynku dydaktycznego.