Słupscy słuchacze na ulicach Koszalina

Pierwsze służby w miastach Pomorza pełnią słuchacze słupskiej Szkoły Policji. W ramach działań prewencyjnych prowadzonych w Koszalinie „Bezpieczna ulica, bezpieczna dzielnica” tamtejsi dzielnicowi wspólnie z młodymi policjantami ze Słupska kontrolowali rejon osiedli podległych Komisariatowi Policji nr 2 przy ulicy Krakusa i Wandy.

Celem działań kontrolnych było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Koszalina oraz ujawnianie i reagowanie na przestępstwa i wykroczenia najbardziej uciążliwe dla lokalnej społeczności. Wspólne patrole skupiały się na przeciwdziałaniu aktom wandalizmu i przemocy, a także na kontrolowaniu miejsc zaznaczanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń.

Policjanci sprawdzali okolice sklepów i zwracali uwagę na głośno zachowujące się grupy młodzieży oraz osoby spożywające alkohol. Mundurowi w trakcie działań reagowali na zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa pieszych, rozdając najmłodszym elementy odblaskowe. Podczas działań funkcjonariusze legitymowali i sprawdzali bagaże. Kontrolowali również osoby pod kątem posiadania środków odurzających.

Suchacze słupskiej Szkoły Policji uczestniczyli także w działaniach kontrolnych na terenie podkoszalińskiej gminy Będzino. Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierowców, zwracali szczególną uwagę na tych, którzy nie stosowali się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa lub wyprzedzali w miejscach niedozwolonych.

W trakcie działań rozdawano również elementy odblaskowe niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Nawet mały odblask kilkukrotnie zwiększaj odległość, z której kierowca jest w stanie dostrzec pieszego czy rowerzystę.

• Działanaia na terenie gminy Będzino

• Działania "Bezpieczna dzielnica" w Koszalinie