Instruktorzy strzelań policyjnych

Absolwenci kursu instruktorów strzelań policyjnych zakończyli miesięczne szkolenie w słupskiej Szkole Policji. Cały kurs podsumowany został trzydniowym egzaminem - wyniki pozytywne otrzymali wszyscy uczestnicy.

Uczestnicy kursu strzeleckiego już wkrótce będą samodzielnie prowadzić zajęcia dla swoich kolegów w jednostkach organizacyjnych Policji. Zgodnie z wydawanymi co rok - na podstawie decyzji Komendanta Głównego Policji – wytycznymi, zajęcia takie są obowiązkowe.

Program kursu specjalistycznego dla instruktorów strzelań policyjnych został zatwierdzony w 2007 roku. Zajęcia odbywają się w słupskiej Szkole Policji, w odpowiednio przygotowanych obiektach, które umożliwiają przeprowadzenie wszystkich strzelań programowych, zarówno z broni krótkiej jak i długiej.

W ciągu prawie czterech tygodni szkolenia w Słupsku kandydaci na instruktorów zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną niezbędną do samodzielnego prowadzenia zajęć. Absolwenci szkolenia, oprócz tego, że doskonalili swoje indywidualne umiejętności strzeleckie, to również zapoznawali się z elementami metodyki szkolenia i doskonalenia strzeleckiego policjantów.

Każdy z absolwentów poznał zasady, metody kształcenia oraz środki dydaktyczne w wykorzystywane w realizacji szkolenia strzeleckiego, strukturę zajęć szkoleniowych oraz zasady budowy i sporządzania konspektu do prowadzonych zajęć. Ponadto zapoznał się z systemem oceniania w szkoleniu strzeleckim policjantów w obszarze formalno-organizacyjnym.