Młodzieżowe ABC pierwszej pomocy

Szkoła Policji będzie współorganizatorem młodzieżowych mistrzostw „ABC pierwszej pomocy”, które rozegrane zostaną, w piątek 28 kwietnia w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Udział w rywalizacji weźmie kilkanaście drużyn z regionu słupskiego.

Według szacunków organizatorów udział w imprezie może wziąć nawet pół tysiąca młodzieży. „ABC pierwszej pomocy” to program realizowany w szkołach ponadgimnazjalnych, które prowadzi słupskie starostwo powiatowe. W tej chwili wiadomo już, że wystartuje co najmniej 10 młodzieżowych reprezentacji.

W miniony poniedziałek odbyło się spotkanie organizacyjne przedstawicieli służb mundurowych, którzy omawiali przebieg imprezy i planowali rozmieszczenie poszczególnych namiotów i pojazdów. Całość odbędzie się na boisku sportowym, obok „rolniczaka”.
Zmaganiom młodzieży towarzyszyć będą również pokazy służb mundurowych. Impreza ma charakter otwarty.