II. Ratownicza Konferencja

Pod hasłem "Ratownictwo w zintegrowanym systemie - uczymy się od siebie" odbędzie się II. Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa poświęcona szeroko pojętemu ratownictwu.

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy...

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w II. Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Ratownictwo w zintegrowanym systemie - uczymy się od siebie", która odbędzie się w dniach 31 maja -1. czerwca 2017 roku w Szkole Policji w Słupsku przy ulicy ul. Jana Kilińskiego 42.

Honorowy patronat:

Interdyscyplinarna Konferencja umożliwia spotkanie i wymianę poglądów specjalistów z różnych dyscyplin i kierunków nauki zajmujących się szeroko pojętym ratowaniem osób w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia.
Tematyka Konferencji obejmuje najbardziej aktualne problemy w ratownictwie cywilnym i służbach mundurowych:

• pierwsza pomoc i kwalifikowana pierwsza pomoc,
  • postępowanie w obrażeniach ciała w opiece przedszpitalnej, wykorzystanie doświadczeń medycyny bojowej w praktyce ratownictwa cywilnego,
  • psychologia w ratownictwie,
  • nowe środki psychoaktywne - czy tylko problem medyczny ?
  • pacjent pobudzony - zastosowanie przymusu bezpośredniego,
  • wykorzystanie dydaktyki symulacyjnej w szkoleniu funkcjonariuszy służb mundurowych i procesie kształcenia ratowników medycznych (sesje szkoleniowe).

Organizatorami Konferencji są:

• Zakład Ratownictwa Medycznego Instytutu Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku,
  • Szkoła Policji w Słupsku,
  • Katedra i Klinika Medycyny Ratunkowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego,
  • Zakład Ratownictwa Medycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie,
  • Katedra i Klinika Medycyny Ratunkowej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu,
  • Zakład Studiów nad Bezpieczeństwem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Mamy nadzieję, że nasza Konferencja przyczyni się do wymiany poglądów i doświadczeń w zakresie ratownictwa w zintegrowanym systemie. Ratownicy medyczni mają możliwość uzyskania 10 punktów edukacyjnych.

Serdecznie Zapraszamy

Komitetu Naukowego