Międzynarodowe strzelanie w Słupsku

Pod patronatem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka rozegrane zostały w słupskiej Szkole Policji VIII Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Jednostek Szkoleniowych Służb Mundurowych w Strzelaniu. Tym razem triumfowali reprezentanci Szkoły Policji w Katowicach oraz Szkoły Policji Litewskiej w Kownie.

Oprócz sportowej rywalizacji Mistrzostwa były także okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy policjantami z Polski, Niemiec, Chorwacji i Litwy, strażnikami Służby Więziennej, żołnierzami i marynarzami Marynrki Wojennej RP oraz US Navy. W gronie fachowców mówiono o wykorzystywaniu broni, technikach strzelania oraz jednostkach uzbrojenia znajdujących się na wyposażeniu formacji poszczególnych państw.

Uczestnicy zawodów po oddaniu strzałów próbnych startowali w dwóch konkurencjach. Pierwsza to strzelanie statyczne, gdzie zawodnicy w czasie 3 minut oddawali 10 strzałów z wymianą magazynka do tarczy TS - 2 umieszczonej na odległości 25m.
Druga konkurencja to strzelanie sytuacyjne, gdzie w czasie 30 sekun zawodnik oddawał 12 strzałów do celów umieszczonych w urządzeniach ruchu tarcz. Najpierw zza osłony należało oddać 6 strzałów do tarczy TS - 9 oddalającej się, a następnie - po wymianie magazynka - przebiec jak najszybciej na kolejne stanowisko strzeleckie i oddać 6 strzałów do tarczy TS - 9, która przemieszczała się poprzecznie do lini strzału.
O klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów uzyskanych w obydwu konkurencjach. Wyniki mistrzostw przedstawiają się następująco:

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

•   1. miejsce - Szkoła Policji w Katowicach
  •   2. miejsce - Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu
  •   3. miejsce - Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
  •   4. miejsce - Szkoła Policji w Słupsku
  •   5. miejsce - Szkoła Policji Litewskiej w Kownie
  •   6. miejsce - Szkoła Policji w Pile
  •   7. miejsce - Akademia Policji Chorwackiej w Zagrzebiu
  •   8. miejsce - Wyższa Zawodowa Szkoła Policji w Oranienburgu
  •   9. miejsce - Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
  • 10. miejsce - Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
  • 11. miejsce – Naval Support Facility (US Navy) w Redzikowie

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

• 1. miejsce - Adam Hetman SP w Katowicach
  • 2. miejsce - Dariusz Wacławski WSPol. w Szczytnie
  • 3. miejsce - Krzysztof Szulc COSSW w Kaliszu
  • 4. miejsce - Sylwester Siembrzuch SP Słupsk
  • 5. miejsce - Marcin Marszałem SP w Katowicach
  • 6. miejsce - Jacek Banaszkiewicz SP w Słupsku

Pełna tabela wyników (plik .PDF)

Pełne galerie fotografii można pobrać na dole strony.
Visas nuotraukų galerijas galima atsisiųsti puslapio apačioje.
Pune galerije fotografija možete preuzeti na dnu stranice.
Vollständige Fotogalerien können unten auf der Seite heruntergeladen werden.
Full photo galleries can be downloaded at the bottom of the page.