Doskonalenie policjantów także w terenie

Wykładowca słupskiej Szkoły Policji specjalizujący się w udzielaniu pierwszej pomocy był współprowadzącym szkolenie dla grupy kujawsko-pomorskich policjantów, którzy ubiegali się o certyfikat ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy. Szkolenie zakończone egzaminem certyfikującym przeprowadzono w siedzibie Komendy wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Podkom. Michał Kurdziel na co dzień kształci policjantów w zakresie udzielania pierwszej pomocy  zarówno na kursach szkolenia zawodowego podstawowego jak i kursach specjalistycznych, w tym recertyfikacji policyjnych ratowników w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. W trakcie zajęć w Bydgoszczy przedstawiciel Szkoły Policji przeprowadził część wykładów i ćwiczeń dla grupy kujawsko-pomorskich policjantów pełniących służbę na terenach przywodnych oraz jako instruktorzy strzelań policyjnych.

Policjanci ubiegający się o certyfikat ratownika zajmowali się między innymi prowadzeniem badania urazowego osoby poszkodowanej, resuscytacją krążeniowo-oddechową (RKO), a także wykorzystaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED).

Kurs odbył się pod nadzorem Koordynatora Ratownictwa Medycznego Policji Małgorzaty Wlaź oraz Wojewódzkiego Koordynatora Medycyny Ratunkowej dr. n. med. Przemysława Paciorka. Na zakończenie szkolenia każdy z absolwentów kursu otrzymał również książkę „Wykorzystanie zestawu R-0 w policyjnych działaniach ratowniczych”, której współautorem jest podkom. Michał Kurdziel.

Słupska Szkoła Policji, oprócz kształcenia i doskonalenia policjantów, umożliwia także korzystanie z wiedzy i doświadczenia wykładowców w jednostkach terenowych. Oprócz współpracy z garnizonem kujawsko-pomorskim, policyjni wykładowcy ze Słupska prowadzili zajęcia doskonalące między innymi dla policjantów pionu prewencji z garnizonu lubelskiego i podkarpackiego.

• Wykładowca Szkoły Policji w Słupsku podkom. Michał Kurdziel w trakcie omawiania założenia do ćwiczenia, które będą wykonywać uczestnicy kursu.
  • Uczestnicy kursu w trakcie ćwiczeń.
  • Spotkanie wykładowców z kierownictwem kujawsko-pomorskiej Policji.
  • Książka, którą otrzymali uczestnicy kursu.
  • Doświadczenie ratownicze podkom. Michał Kurdziel zdobywał między innymi podczas misji w Afganistanie.