Święto NIepodległości

Poczet sztandarowy Szkoły Policji oraz delegacja składająca kwiaty pod pomnikiem - w ten sposób reprezentanci naszej jednostki uczestniczyli w miejskich uroczystościach związanych z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości, które odbyły się w środę (11.11) przed południem w centrum Słupska.

Poczet sztandarowy wystawiony przez naszą Szkołę wraz z delegacją uczestniczył w specjalnym nabożeństwie, które zostało odprawione w kościele Mariackim. Po mszy św. w intencji Ojczyzny, w której oprócz mieszkańców udział wzięli także parlamentarzyści, samorządowcy i kombatanci, uczestnicy uroczystości przeszli na plac Zwycięstwa, gdzie odbywała się dalsza część obchodów.
W apelu poległych mowa była między innymi o policjantach Policji Państwowej, którzy po wybuchu II wojny światowej zostali straceni przez NKWD. Mowa była również o radosnym obchodzeniu Święta Niepodległości.

Delegacja Policji, Straży Pożarnej i Służby Więziennej złożyła kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego na placu Zwycięstwa. W skład delegacji weszli: Komendant Szkoły Policji Słupsku insp. Jacek Gil; Komendant Miejski Policji insp. Andrzej Szaniawski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej bryg. Krzysztof Ulaszek oraz Dyrektor Aresztu Śledczego w Słupsku ppłk. Artur Kaczmarek.
W uroczystości przed ratuszem uczestniczyły też kompanie Wojska Polskiego i Marynarki Stanów Zjednoczonych. Dalszą częścią obchodów był Bieg Niepodległości, który wystartował z ulicy Nowobramskiej, naprzeciw kościoła Mariackiego.

Relacja z Biegu Niepodległości, w którym wystartowali między innymi policjanci z ze Szkoły Policji w Słupsku i Szkoły Policji w Oranienburgu koło Berlina zamieścimy w naszym dzisiejszym serwisie.

• Uroczystości religijne w słupskim kościele Mariackim

• Poczet sztandarowy Szkoły Policji w Słupsku
  • Na zdjęciu, od lewej: dowódca pocztu - podkom. Jacek Szulta; sztandarowy - sierż.szt. Dariusz Drzewiecki; asysta - mł.asp. Adrian Goszczycki.
  • W trakcie uroczystości religijnych z okazji Święta NIepodległości - kościół Mariacki w Słupsku.
  • Uroczystostości patriotyczne na słupskim placu Zwycięstwa pod pomnikiem Żołnierza Polskiego

• W trakcie przemarszu uczestników uroczystości z kościoła MAriackiego na plac Zwycięstwa.
  • W trakcie uroczystości patriotyczynej z okazji Święta NIepodległości - plac Zwycięstwa w Słupsku.
  • Udział w obchodach Święta NIepodległości wzięli między innymi przedstawiciele Marynarki Wojennej USA z bazy w Redzikowie.
  • W trakcie składania kwiatów i wiązanek pod pomnikiem Żołnierza Polskiego.
  • Na zdjęciu od lewej: komendant Szkoły Policji w Słupsku - insp. Jacek Gil; dyrektor Aresztu Śledczego w Słupsku - ppłk. Artur Kaczmarek; komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku - bryg. Krzysztof Ulaszek; komendant Komendy Miejskiej Policji w Słupsku - insp. Andrzej Szaniawski.