3. rocznica BOchB

Komendant Szkoły Policji w Słupsku insp. Jacek Gil uczestniczył w uroczystościach związanych z 3. rocznicą funkcjonowania Batalionu Ochrony Bazy w Redzikowie. Uroczystości oficjalne odbyły się na terenie 7 Brygady Obrony Wybrzeża.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych garnizonu słupskiego oraz samorządowcy. Gościem honorowym był płk dypl. Witold Bartoszek - Szef Szefostwa Planowania Logistycznego w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy, który był pierwszym dowódcą BOchB.
Dowódca Ochrony Bazy płk Piotr Lewandowski w swoim przemówieniu podkreślił, że Batalion jest jedyną tego rodzaju jednostką w Polsce, a dodatkowo złożony jest z wysokiej klasy profesjonalnie wyszkolonych żołnierzy. Komendant Szkoły Policji insp. Jacek Gil przekazał na ręce płk Piotra Lewandowskiego list gratulacyjny wraz z życzeniami wielu kolejnych sukcesów zawodowych.

Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie jest stacjonarną jednostką ogólnowojskową, utworzoną w celu realizacji zadań ochronno-obronnych na rzecz amerykańskiej instalacji obrony przed rakietami balistycznymi, stacjonującej w rejonie odpowiedzialności Batalionu, gdzie mieści się Kompleks Obrony Przeciwrakietowej oraz wspomagająca go infrastruktura. Zadanie to realizowane jest zgodnie z Umową o Bazie i dotyczy również wsparcia logistycznego komponentu Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych, co wynika ze stosownych porozumień wykonawczych do Umowy o Statusie Sił Zbrojonych USA na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Film Defilada żołnierzy Batalionu Ochrony Bazy