Kolejny św. Mikołaj ze Śnieżynką w szpitalu

Kolejna grupa słuchaczy i wykładowców odwiedziła z prezentami Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku. Również w tym wypadku był z nimi święty Mikołaj i dodatkowo - także Śnieżynka.

W rolę darczyńców wcielili się młodzi policjanci, którzy w Słupsku przebywają na szkoleniu zawodowym podstawowym. Jak sami mówią zrobili to z potrzeby serca, gdyż w większości też mają dzieci i wiedza jaka radość przynosi otrzymywanie prezentów, a tym bardziej wtedy, gdy prezenty te są nieoczekiwane.

Wszystkie prezenty słuchacze przygotowali samodzielnie i - jak sami powiedzieli -  największą nagrodą za włożony wysiłek była radość na twarzach dzieci oraz wzruszenie towarzyszących im rodziców.
To piękny przykład tego że również w taki sposób młodzi ludzie postrzegają służbę policjanta, który zawsze gotowy jest pomagać i chronić.

Była to kolejna grupa policjantów słupskiej Szkoły Policji, która w tegoroczne Mikołajki odwiedziła dzieci przebywające w szpitalu. Dzień wcześniej z prezentami przyszli policjanci, którzy w ramach wolontariatu co środę spotykają się i bawią z dziećmi przebywającymi na Oddziale Pediatrycznym i Oddziale Chirurgii Dziecięcej.