Czuwali nad bezpieczeństwem i uczyli jak udzielać pierwszej pomocy

Dbali o bezpieczeństwo kwestujących na ulicach i pokazali jak udzielać pierwszej pomocy podczas symulowanej akcji ratowniczej. W ten sposób grupa wykładowców i słuchaczy słupskiej Szkoły Policji zabezpieczała lokalny 27. Finał WOŚP.

Przez całą niedzielę grupa młodych policjantów wraz z wykładowcami - w czasie wolnym od służby - dbała o bezpieczeństwo wolontariuszy kwestujących na ulicach miasta.

Policyjni ratownicy natomiast zaprezentowali bardzo realną symulację udzielania pierwszej pomocy. Jeden z policjantów, w ubraniu cywilnym, na umówiony wcześniej sygnał, rozpoczął symulację zasłabnięcia i utraty przytomności. Przez kilkanaście sekund policyjni ratownicy nie wkraczali do działań, aby zobaczyć wspólnie z organizatorami i służbami zabezpieczającymi imprezę, jak zachowają się osoby stojące najbliżej.

Jak widać na poniższym filmie uczestnicy finału, natychmiast przystąpili do działania, to pokazuje, że takie akcje szkoleniowe przynoszą wymierne efekty. Im więcej osób wokół nas potrafi udzielić pierwszej pomocy, tym większa szansa, że gdy sami znajdziemy się w sytuacji krytycznej, obok nas będzie ktoś, kto udzieli nam pomocy.

Film Pierwsza pomoc - realistyczny pokaz podczas słupskiego finału WOŚP