Historia willi Klubu Słuchacza

Jednym z najstarszych budynków na terenie słupskiej Szkoły Policji jest obecny Klub Słuchacza. Willa, w której znajduje się Klub powstała na początku XX. wieku. Z dostępnych materiałów wynika, że budynek dzisiejszego Klubu Słuchacza został wzniesiony około 1905 roku, przynajmniej kilkanaście lat wcześniej niż dzisiejszy główny budynek dydaktyczny słupskiej Szkoły Policji.

Willa była bardzo nowoczesna jak na ówczesne czasy. Budynek posiadał w piwnicy piec centralnego ogrzewania, a ciepło rozprowadzane było za pomocą instalacji oraz kanałów powietrznych.
Do dziś zachowało się wiele elementów wyposażenia i wystroju budynku. Dzięki uprzejmości Ulricha Noelp`a ze Szwajcarii dysponujemy kopiami kilku kolorowych (nie pokolorowanych) przedwojennych fotografii wykonanych na pozytywach, dzięki którym można porównać wygląd budynku dziś i przed prawie stu laty. Poniżej prezentujemy te fotografie.