Memoriał podkom. Andrzeja Struja

Reprezentacja Szkoły Policji w Słupsku uczestniczyła w rozgrywkach X. Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych w piłce halowej im. podkom. Andrzeja Struja. Udział w imprezie wzięło łącznie ponad 100 drużyn z Polski i Europy.

Turniej honorowym patronatem objęli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sportu i Turystyki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Z kolei patronatem medialnym - magazyn "Policja 997" oraz TVP Sport.
W tym roku o puchar Komendanta Głównego Policji przez 3 dni, na 10 halach sportowych walczyły piłkarskie drużyny z kilkunastu krajów. Wśród pań najlepsza okazała się ponownie reprezentacja polskiej Policji. Po najwyższe trofeum wśród panów w kategorii open sięgnęła drużyna Dinamo Mai z Mołdawii, a w nowej kategorii 35+ reprezentanci IPA ze Lwowa.Symbolicznym momentem rozpoczęcia turnieju było przekazanie piłki przez gen. insp. Jarosława Szymczyka na ręce głównego sędziego turnieju. Podczas ceremonii otwarcia nie zabrakło również najbliższych śp. podkom. Andrzeja Struja.

W tym roku przypada dziewiąta rocznica śmierci podkomisarza Andrzeja Struja, policjanta, który zginął 10 lutego 2010 roku, podejmując interwencję wobec dwóch młodych mężczyzn. Andrzej Struj służył w Wydziale Wywiadowczo-Patrolowym Komendy Stołecznej Policji. Pośmiertnie został awansowany na pierwszy stopień oficerski i odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Zasługi za dzielność.

Mecze rozgrywane były w czasie 12 minut bez przerwy. Drużyna liczyła 4 zawodników w polu plus bramkarz. Reprezentacja Szkoły Policji w Słupsku w swojej grupie eliminacyjnej rozegrała pojedynki między innymi z drużynami: IPA Rumunia, Centralnego Biura Śledczego Policji, Zakładu Karnego w Rzeszowie, Komendy Stołecznej Policji i Kawalerii Pancernej z Żagania.
W składzie reprezentacji słupskiej Szkoły Policji wystąpili: Mirosław Zarzecki (bramkarz), Szymon Dąbrowski, Wojciech Gołaszewski, Łukasz Hołtyn, Jarosław Kowalczyk, Paweł Kowieski, Piotr Krzeszowski, Karol Kublik, Daniel Krenc, Michał Miskis, Marcin Szczot i Piotr Wąsik. Słupszczanie rozgrywali swoje mecze w hali sportowej, w której swoje ligowe pojedynki rozgrywają koszykarze ekstraklasowej Legii Warszawa.

Na zdjęciu, od lewej stoją: Łukasz Hołtyn, Marcin Szczot, Wojciech Gołaszewski, Jarosław Kowalczyk, Piotr Wąsik, Szymon Dąbrowski. Dolny rząd, od lewej: Michał Miskis, Daniel Krenc, Mirosław Zarzecki, Paweł Kowieski, Karol Kublik, Piotr Krzeszowski (nieobecny na zdjęciu).
Reprezentacja Szkoły Policji w Słupsku