Policyjna służba w oczach dzieci i młodzieży

Strój policjanta pododdziałów zwartych, udzielanie pierwszej pomocy i własne ślady linii papilarnych - to niektóre z atrakcji w trakcie pobytu dzieci i młodzieży ze słupskich podstawówek w Szkole Policji. Wizyta odbyła się w ramach trwających teraz miejskich półkolonii.

Dla dzieci i młodzieży wizyta w najstarszej polskiej Szkole Policji dała możliwość poznania, nie tylko tego kwartału miasta, ale również zobaczenia, co między innymi robią na co dzień podczas zajęć młodzi policjanci rozpoczynający dopiero służbę w mundurze.

Każdy z uczestników półkolonii mógł przymierzyć strój policjanta występującego w pododdziale zwartym, na stanowisku daktyloskopijnym każdy chętny otrzymał obraz własnych linii papilarnych dłoni.
Dużo emocji i zabawy było podczas udzielania pierwszej pomocy. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu do fantomów, dzieci uciskając klatkę piersiową obserwowały sowje wyniki w postaci ścigających się samochodzików. Im uciskanie klatki piersiowej było skuteczniejsze, tym samochodzik na ekranie poruszał się szybciej.

W zgodnej opinii półkolonistów czas spędzony w Szkole Policji pozwolił zobaczyć policyjną służbę zupełnie z innej strony. Policyjna dewiza „Pomagamy i chronimy” ma teraz dla uczestników półkolonii bardzo konkretną formę.