Spartakiada krwiodawców

Honorowi dawcy krwi z Klubu HDK PCK przy Szkole Policji wystartowali po raz kolejny w Rejonowej Spartakiadzie Klubów Honorowych Dawców Krwi, która została rozegrana w Kępicach. Udział w zmaganiach sportowych mogli brać udział wyłącznie honorowi dawcy krwi zrzeszeni w strukturach PCK.

Policyjnych krwiodawców ze Szkoły Policji reprezentowały dwie drużyny. Dryżyna nr 1: Paweł Baran, Andrzej Bezulski i Potr Szafrański oraz drużyna nr 2: Piotr Gołębiowski, Jacek Radziuk i Paweł Szula. Organizatorzy spartakiady przygotowali 6 konkurencji: rzut piłką lekarską, rzut kulą, skok w dal z miejsca,  bieg w sztafecie 4 x 60 metrów, rzut lotką do tarczy oraz slalom z piłką.

Oprócz rywalizacji sportowej ważnym aspektem spotkania była integracja honorowych dawców krwi, wymiana doświadczeń oraz wspólnie spędzone chwile. Na wyróżnienie zasługuje nieformalny klub kibica naszej drużyny, który zagrzewał do sportowej walki naszych zawodników. Policyjni krwiodawcy ostatecznie zajęli III. oraz V. miejsce, otrzymali również puchary i drobne upominki.

To nie jedyna aktywność jaką wykazują się policyjni krwiodawcy. Cały czas prowadzone są również spotkania z młodymi policjantami, w czasie których promowane są idee honorowego krwiodawstwa i pomocy drugiemu człowiekowi.

• Policyjni krwiodawcy ze Szkoły Policji w Słupsku.
  • Przygotowania do rzutu piłką lekarską.
  • Rzut piłką lekarską.
  • Policjant rzuca piłką lekarską.
  • W przerwie między konkurencjami.
  • Rzut piłką lekarską.
  • Przygotowanie do kolejnego rzutu piłką lekarską.
  • Bezpośrednio po rzucie.
  • Kolejny policjant miota kulą.
  • Skoki w dal.
  • Kolejny policjant skacze w dal.
  • Skaczący policjant w powietrzu.
  • Policjanci z kolejnego zespołu skaczą w dal.
  • Policjant skaczący w dal.
  • Skoki w dal na żużlowej bieżni.
  • Reprezentacja nr 2 Szkoły Policji w Słupsku.
  • Zespół numer 1 ze Szkoły Policji w Słupsku.
  • Policjanci ze zdobytymi trofeami.