Policjanci i dzieci odkrywają bezpieczeństwo

Z kolejnymi uczniami klas II szkół podstawowych w Słupsku i ościennych gminach spotykają się wykładowcy Szkoły Policji. Jest to coroczna edycja lekcji realizowanych w szkołach pod hasłem "Odkrywamy bezpieczeństwo". Dodatkowe spotkania odbywają się także w wybranych przedszkolach.

W ramach praktycznych zajęć policjanci przedstawiają zasady poruszania się po drodze oraz zwracają uwagę na czyhające na nich tam niebezpieczeństwa. Przypominają uczniom i przedszkolakom, jak należy przechodzić przez jezdnię, jak chodzić po chodniku, a także jak zachowywać się na przystanku autobusowym.
Łącznie w spotkaniach udział weźmie kilka tysięcy uczniów klas drugich szkół podstawowych z samego miasta, podstawówek gminy wiejskiej Słupsk oraz wybranych przedszkoli.

Spotkania z dziećmi są też okazją do wymiany spostrzeżeń odnośnie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które powinni zapewniać rodzice czy opiekunowie podczas przewożenia ich w pojazdach. Pomimo początkowego etapu edukacji w zakresie ruchu drogowego dzieci wykazują ogromne zainteresowanie ogólnie pojętym bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
Wykładowcy przedstawiają także zasady zachowania podczas kontaktu z niebezpiecznym psem - sposób kamuflażu „na żółwia”.

Program cieszy się wśród dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli dużym zainteresowaniem. Mamy także nadzieję, iż przyczynia się do zwiększenia trendu na bezpieczeństwo, który jest najważniejszym aspektem realizowanych zadań policjantów wobec najmłodszych i niechronionych uczestników ruchu drogowego.