Wykładowca na misji eksperckiej w Mołdawii

Wykładowca słupskiej Szkoły Policji podzielił się wiedzą z zakresu prawa i kryminalistyki z policjantami mołdawskimi. Wykłady przeprowadzone w Kiszyniowie odbyły się w ramach projektu polsko-litewskiego realizowanego pod egidą Unii Europejskiej.

Projekt współpracy bliźniaczej na rzecz policji mołdawskiej pod hasłem „Reform of the initial and continuous training of the Police system in the Republic of Moldova” został zrealizowany przez powołaną specjalnie do tego celu polsko-litewską misję ekspercką - w jej skład wszedł również przedstawiciel słupskiej Szkoły Policji podinsp. Rafał Fortuński.
Celem pięciodniowego (11-15.11) wyjazdu do stolicy Mołdawii Kiszyniowa było między innymi podzielenie się z policjantami mołdawskimi doświadczeniami w zakresie przygotowania, prowadzenia i oceny zajęć realizowanych podczas  szkolenia zawodowego podstawowego.

Wykładowca słupskiej Szkoły Policji miał również możliwość obserwowania zajęć prowadzonych przez mołdawskich wykładowców na tamtejszym kursie podstawowym dla nowo przyjętych do służby policjantów. Zajęcia dotyczyły zagadnienia określanego jako "establishing crimes", czyli ustalanie przestępstw.
Podinsp. Rafał Fortuński podczas jednego z wykładów zaprezentował również grupie mołdawskich policjantów podobieństwa i różnice w zakresie ustalania przestępstw w odniesieniu do polskiego i mołdawskiego ustawodawstwa.